Heuréka

Čo so starým kobercom? Nápady a rady - NajKoberce.sk

Zatiaľ čo naše staré mamy neraz prežili celý život s nábytkom a kobercami, ktoré si kúpili hneď po svadbe, dnešná bohatá ponuka tovarov v nás vzbudzuje potrebu vymieňať koberce a sledovať trendy v interiérovom designe. Hlboko v sebe však majú mnohí z nás zakorenenú potrebu, nevyhadzovať veci, ktoré sa ešte dajú použiť. Ako teda uspokojiť obe časti nášho ja? Ako si kúpiť nové a zároveň neplytvať tým čo máme?

Bazár

Prvým spôsobom, ako sa bez výčitiek a ešte k tomu aj so ziskom zbaviť koberca je pokúsiť sa ho predať. Vo väčšine prípadov je predaj koberca len o trpezlivosti a správnej cene. Nechajte si záležať na vhodnej prezentácii vášho koberca a dostatočnom popise. Ak sa Vám k napriek dobre odprezentovanému inzerátu nedarí koberec za pôvodnú cenu nedarí predať, pravdepodobne ste cenu nastavili privysoko.

Darujte

Nemáte v sebe obchodného ducha? Nevadí, vždy sa nájdu potrební, ktorí by Váš koberec ešte mohli využiť. Inzerát za odvoz vás stojí menej námahy a nemusíte zjednávať o cene. Navyše Vás môže hriať pocit, že ste niekomu pomohli.

Recyklujte

Medzi najbežnejšie využitie starého koberca patrí jeho premena na predložku pred dvere. Ak máte v sebe kreatívneho ducha a kvalitný šijací stroj, môže sa Váš starý koberec premeniť na designovú predložku.

Ďalším spôsobom, ako naložiť so starým kobercom je použiť ho ako podložku pre Vášho domáceho miláčika. Vysteľte búdu vášho štvornohého priateľa alebo vylepšite škrabadlo vašej mačacej spoločníčky, Vaši maznáčikovia sa Vám poďakujú a vy môžete mať dobrý pocit, že staré koberce nevyšli nazmar.

Použite kusy starého koberca ako podložku pod nábytok. Vymerajte presný rozmer ťažkého nábytku a podložte koberec medzi nábytok a podlahu ktorú chcete uchrániť. Úsporní budete tak až dva krát, raz tým, že vyžijete starý, nepotrebný koberec a druhý raz tým, že predĺžite životnosť vašej podlahy.

Veríme, že každý z Vás nájde spôsob, akým dať kobercu druhú šancu a žiaden koberec po prečítaní tohto článku neskončí v komunálnom odpade.

Vitajte v raji kobercov
Zaoberáme sa maloobchodným a veľkoobchodným predajom kusových a metrážnych kobercov. Sme priamym distribútorom a nakupujeme priamo u výrobcov, preto je pre nás samozrejmosťou najširší výber za trvalo nízke ceny. Sme radi, že ste navštívili našu stránku a veríme, že po zhliadnutí si nájdete to čo hľadáte. :-)
Naše bestsellery
Kvalitné koberce za najvyhodnejšie ceny