Heuréka

Čo dať pod koberec? - podložky pod koberce

Jednou z otázok, ktorú si mnohí ľudia kladú pri kúpe nového koberca je, či koberec niečím podložiť
a ak áno, čo dať pod koberec. Tí z vás, ktorí bývali v panelovej výstavbe v období, keď boli na výslní celoplošné koberce si iste pamätajú na koberce priamo nalepené na betónových paneloch.Dnes však máme množstvo možností, čo dať na betón pod koberec alebo iné povrchy preto, aby sme dosiahli ideálny efekt.

Celoplošné koberce

V minulosti bolo bežné, že pod novým kobercom, sa nechávala vrstva starého koberca, ktorý slúžil
ako na to, aby sa koberec menej opotrebovával ale najmä aby bol koberec na došliapnutie mäkší.

Dnes už nie sme odkázaní na toto riešenie, ktoré ani zďaleka nie je ideálne a to ani z hygienického ani z technického hľadiska. V starom koberci zostáva prach a nečistota a ani jeho vlastnosti zďaleka nie sú ideálne. Pri kúpe koberca iste oceníte vhodne vybratú podložku pod koberec. Na trhu je veľké množstvo produktov s tými najrozličnejšími charakteristikami. Zatiaľ čo v panelovom byte Vám dobre poslúži protihluková podložka, pri chladnej podlahe prízemného podlažia starého domu vás zahreje izolačná podložka, ktorá vám zabezpečí príjemnejší pocit najmä ak obľubujete chodiť naboso.

Kusové koberce

Samostatnou otázkou sú potom koberce kusové resp. behúne, kedy účelom nie je prostredníctvom
podložky izolovať ale zamedziť pohybu koberca po podklade. V takomto prípade je izolácia súčasťou
podlahy a podložka ktorá má menšie rozmery aj hrúbku slúži len na to, aby koberec ostal na tom
istom mieste.

Váš výsledný pocit z koberca, nezáleží len od toho, ako koberec vyzerá, ale aj od mnohých iných vecí.Od toho ako sa udržuje, ako vonia ale najmä ako sa cítite keď po ňom chodíte. A práve preto je
potrebné venovať pozornosť správnej podložke. Podložka môže byť vašim neviditeľným priateľom ale ak chýba aj skrytou chybou, vďaka ktorej sa na vašom koberci nebudete cítiť dobre.

Vitajte v raji kobercov
Zaoberáme sa maloobchodným a veľkoobchodným predajom kusových a metrážnych kobercov. Sme priamym distribútorom a nakupujeme priamo u výrobcov, preto je pre nás samozrejmosťou najširší výber za trvalo nízke ceny. Sme radi, že ste navštívili našu stránku a veríme, že po zhliadnutí si nájdete to čo hľadáte. :-)
Naše bestsellery
Kvalitné koberce za najvyhodnejšie ceny