Heuréka

Akú vybrať farbu koberca - NajKoberce.sk

Zariadili ste si izbu ale stále z nej nemáte taký pocit, aký ste chceli dosiahnuť? Hoci je izba nanovo zariadená a pekne udržovaná, môže sa stať, že vo vás pretrváva pocit, že vás niečo podvedome ruší. Ak ste odstránili najčastejšie dôvody, tohto pocitu, ktorými sú miestnosti, kde je príliš veľa vecí alebo vzorov, môže byť dôvodom vášho vnútorného nekľudu farebný nesúlad. V tomto článku sa Vám pokúsime ponúknuť niekoľko typov ako vyberať farby, tak  aby ste si vytvorili harmonické prostredie.

Hrajte ladí neladí

Zariaďovanie bytu je hra. Zahrajte si malú hru a s pomocou farebného vzorkovníka skúšajte čo spolu ladí a neladí.  Ak ste so zariaďovaním na úplnom začiatku, vyhraďte si čas a sadnite si nad internet, časopisy, knihy a identifikujte, k akému farebnému ladeniu inklinujete.

Ak sa však snažíte nakombinovať nové doplnky ako napríklad farebné záclony alebo koberce, vyberte na vzorkovníku farby najbližšie k vaším súčasne používaným farbám vo vašom interiéri a následne vyberte farbu, ktorá sa vám k tomu hodí.

Buďte iní, buďte farební

Nebojte sa odkloniť sa od zaužívaných farebných kombinácii. Modrá nemusí byť použitá len s bielou, biela a čierna nie sú jediná správna kombinácia a červená nemusí byť agresívna ak je správne skombinovaná s farbami, ktoré ju príjemne utlmia.

Nechajte si pomôcť

Ak napriek tomu, že ste sa nad farebnosťou zamýšľali, neviete ako vybrať farbu vašich bytových textílii, vyhľadajte online aplikáciu na ladenie farieb. Na internete sa ich nachádza množstvo a mnohé sú zadarmo. Pri nákupe koberca a iných doplnkov máte v tejto viac menej vyhraté. Vďaka e-shopom, ktoré ponúkajú možnosť filtrovať produkty podľa farieb.

Ako vybrať farbu koberca?

Ak máte vybratú farebnú škálu, je potrebné pri výbere farby koberca ešte jednu kľúčovú premennú a tou je veľkosť koberca. Ak máte napr. zadefinovanú škálu biela, červená tmavomodrá, môže byť červený behúň pri posteli kontrastným prvkom, nemôžete však červeným kobercom pokryť celú podlahovú plochu, pretože by ste vytvorili príliš dominantný prvok.

Vitajte v raji kobercov
Zaoberáme sa maloobchodným a veľkoobchodným predajom kusových a metrážnych kobercov. Sme priamym distribútorom a nakupujeme priamo u výrobcov, preto je pre nás samozrejmosťou najširší výber za trvalo nízke ceny. Sme radi, že ste navštívili našu stránku a veríme, že po zhliadnutí si nájdete to čo hľadáte. :-)
Naše bestsellery
Kvalitné koberce za najvyhodnejšie ceny