Heuréka

Ako vyčistiť kávu z koberca - NajKoberce.sk

Fľaky od kávy na koberci – nočná mora každého milovníka kávy, každej gazdinky a postrach svetlých kobercov. Napriek tomu, že káva kvôli svojej výraznej pigmentácii vyzerá na koberci desivo, nemusí to byť až taký výrazný problém, ak viete, ako odstrániť škvrny od kávy.

Aká káva sa Vám vyliala

NA čo musíte myslieť v prvom rade je, aká káva sa Vám vyliala. Teraz nemyslíme, či sa jednalo o výberovú arabiku alebo o lacnejšiu alternatívu ale skôr o to, akým spôsobom bola káva pripravená. Ak sa Vám vyliala káva, ktorá obsahovala pomleté zrniečka, ako napr. turecká, je potrebné v prvom rade začať čistenie tým, že sa pokúsite odstrániť čo najviac kávovej usadeniny z koberca. V žiadnom prípade neodporúčame vyvíjať tlak, pretože vo chvíli, keď sa kávová usadenina dostane do vnútra koberca, už bude oveľa ťažie sa jej zbaviť. V prípade, že sa Vám vyliala káva na menší koberček, ktorý môžete čistiť ako celok odporúčame očistiť ho väčším množstvom tečúcej vody.

Nebojte sa kávy

Aj keď pohlaď na kávu vyliatu na svetlom koberci vydesí, hlavné je zachovať kľud, aj fľak od kávy je len fľak ako každý iný. Potom ako ste sa zbavili usadeniny z koberca, postupujte tak, ako s každou inou škvrnou.

Čas je váš nepriateľ

Tak ako pri odstraňovaní iných škvŕn aj pri odstraňovaní škvŕn od kávy je najdôležitejším kľúčom k úspechu začať „záchrannú misiu“ čo najskôr. Ak si fľak všimnete hneď, je to pol úspechu.

Aplikujte overené postupy

Pri výbere toho, čím budete čistiť škvrnu od kávy ste väčšinou limitovaní tým, čo doma máte, pretože vyliatie kávy nie je niečo, čo si vopred naplánujete. V ideálnom prípade máte doma čistič na koberce, vtedy Vám stačí nasledovať inštrukcie. Ak však doma čistič na koberce nemáte, môže poslúžiť aj odstraňovač škvŕn na pranie, pracie mydlo či kúra do sódy bikarbóny.

Veríme, že Vám náš článok pomohol a že sa Vám hudú škvrny v budúcnosti vyhýbať.

Vitajte v raji kobercov
Zaoberáme sa maloobchodným a veľkoobchodným predajom kusových a metrážnych kobercov. Sme priamym distribútorom a nakupujeme priamo u výrobcov, preto je pre nás samozrejmosťou najširší výber za trvalo nízke ceny. Sme radi, že ste navštívili našu stránku a veríme, že po zhliadnutí si nájdete to čo hľadáte. :-)
Naše bestsellery
Kvalitné koberce za najvyhodnejšie ceny