Heuréka

Ako skrátiť záclonu

Našli ste takmer dokonalú záclonu a jediné čo vám prekáža je pár centimetrov látky naviac? Nestrácajte čas hľadaním inej záclony, nerobte kompromisy, chopte sa ihly a záclonu skráťte. Je to jednoduché.

Dva krát meraj a raz rež

Aj napriek tomu, že to môže znieť ako klišé, dlhá záclona je problém, s ktorým si hravo poradíte, keď však vašu záclonu zle skrátite, vzniká celkom nový problém, ktorý už nie je tak ľahké vyriešiť. Primerajte záclonu k oknu a precízne si zaznačte krajčírskou kriedou alebo fixkou na textílie o aký kus chcete záclonu skrátiť a až potom „režte“. Nerátajte s tým, že dĺžku odhadnete alebo že ideálnu dĺžku vypočítate, meranie na mieste je vždy najlepšie.

Strihať či nestrihať?

Hoci skrátenie a obšitie záclony sa javí ako jediná možnosť na dosiahnutie ideálnej dĺžky záclony alebo závesu pre vašu izbu, v niektorých prípadoch nie je potrebné siahnuť po nožniciach.

Zažehlovacia páska je ideálnym riešením, keď vám k vysnívanej dĺžke chýba iba pár centimetrov a Vám sa nechce záclonu strihať. Záclonu na okraji prehnite o vami požadovanú dĺžku a upevnite zažehlovacou páskou. Dôkladne si naštudujte návod a buďte opatrní s tým, akú teplotu znesie vaša záclona. Toto riešenie by malo zniesť bežné užívanie aj pranie. Ak však potrebujete záclonu na frekventované miesto, siahnite radšej po „klasickom“ skrátení.

Preloženie a prešitie je ďalšou z alternatív, aby ste nemuseli záclonu odstrihnúť. Záclonu na konci preložte (v prípade potreby aj dva krát a z vnútornej strany prešite dlhým stehom. Ak tento postup urobíte dôkladne, steh bude držať a z prednej strany nebude viditeľný. Tento postup bohužiaľ nie je možné uplatniť na všetky druhy záclon. Tento spôsob je trvácny a v niektorých prípadoch Vám umožní záves opätovne použiť v plnej dĺžke.

Klasické skrátenie a obšitie je tým správnym riešením, ak nepochybujete o správnej dĺžke vášho závesu a hľadáte riešenie, ktoré zabezpečí, že budete mať za cenu bežnej záclony, záclonu na mieru pre váš domov.

Nenašli ste záclonu svojich snov?

Nevadí, ak máte šikovné ruky a viete ako našiť pásku na záclony (riasiacu pásku), môžete premeniť na záclonu akúkoľvek textíliu. Toto riešenie však odporúčame iba pokročilým gazdinkám. Pre tie ostatné internet poskytuje širokú škálu hotových záclon.

Vitajte v raji kobercov
Zaoberáme sa maloobchodným a veľkoobchodným predajom kusových a metrážnych kobercov. Sme priamym distribútorom a nakupujeme priamo u výrobcov, preto je pre nás samozrejmosťou najširší výber za trvalo nízke ceny. Sme radi, že ste navštívili našu stránku a veríme, že po zhliadnutí si nájdete to čo hľadáte. :-)
Naše bestsellery
Kvalitné koberce za najvyhodnejšie ceny