Heuréka

Ako riasiť záclony tak, aby vyzerali dobre - NajKoberce.sk

Vedieť ako správne nariasiť záclony môže byť v procese dekorovania vášho interiéru rovnako dôležité ako kúpa kvalitných záclon. Preto vám prinášame niekoľko zlatých pravidiel, ktoré vám pomôžu pri riasení a vešaní záclon.

Dvakrát meraj a raz rež

Toto pravidlo uvádzame ako prvé, následky chybného zavesenia sa na rozdiel od chybného odstrihnutia záclony alebo chybného odrezania závesnej tyče dajú totiž relatívne ľahko odstrániť. V prípade, že si záclony vyrábate vy, myslite na to, že pre pekné, husté riasenie záclony by mal byť rozmer textílie dvojnásobný oproti výslednému rozmeru (pre výslednú peknú 2-metrovú záclonu použite textíliu s dĺžkou 4 metre).

Plánujte

Ak nevyberáte záclony a ich závesný systém naraz, myslite na to, aby boli vaše záclony kompatibilné s vašim závesným systémom a s mysleným nariasením. Len ťažko totiž budete vešať záclony s kruhovými závesnými otvormi na závesné koľajničky a naopak.

Bezpečnosť nadovšetko

Ak premýšľate ako upevniť záclonu, pamätajte na to, že prvoradá je bezpečnosť. Závesný systém musí byť v stene dostatočne ukotvený vhodnými kotviacimi materiálmi pre daný druh steny a materiál na záclony alebo závesu musí zodpovedať nosnosti tohto závesného systému. Nechcete predsa, aby deti pri hre na seba stiahli záclonu aj s garnižou.

Vyhraďte si na vešanie záclon dostatok času

Sú to naozaj tie malé veci, ktoré robia rozdiel medzi nudnou záclonou a pekne nariasenou záclonou. Sú to práve detaily, ktoré robia naozajstný rozdiel, a tak pri šití záclon dbajte na to, aby ste vytvorili rovnomerné, dvojcentimetrové okraje. Vyberte farbu šitia, ktorá sa bude hodiť ku vašim záclonám a aj v prípade, ak nepatríte medzi fanúšikov žehlenia, záclonu si pekne nažehlite a po zavesení nechajte 48 hodín „usadnúť“ odhrnutú na okraji.

Vedieť ako zavesiť záclonu tak, aby pôsobila elegantne, nie je veda. Je to len zručnosť ako každá iná a aj tá si vyžaduje najmä čas, precíznosť a trpezlivosť.

Vitajte v raji kobercov
Zaoberáme sa maloobchodným a veľkoobchodným predajom kusových a metrážnych kobercov. Sme priamym distribútorom a nakupujeme priamo u výrobcov, preto je pre nás samozrejmosťou najširší výber za trvalo nízke ceny. Sme radi, že ste navštívili našu stránku a veríme, že po zhliadnutí si nájdete to čo hľadáte. :-)
Naše bestsellery
Kvalitné koberce za najvyhodnejšie ceny