Heuréka

Ako prať záclony aby boli biele - NajKoberce.sk

Poznáte to aj vy? Kúpite textílie, ktoré sú snehobiele ale po čase si všimnete, že strácajú svoju bielosť. Ako takémuto zašednutiu predchádzať? S pomocou typov v tomto článku veríme, že predídete tomu, že budete musieť riešiť otázku, ako vybieliť záclony, ktorej sme sa venovali v jednom z predchádzajúcich blogových príspevkov.

Čo spôsobuje zašednutie záclon?

Záclony sú svojou jemnou štruktúrou ideálnym miestom pre ukladanie prachu. Drobné čiastočky prachu sa zachytávajú na bielej tkanine, ktorá pod vrstvou zachyteného prachu stráca svoju pôvodnú bielosť.

Ako udržovať záclony biele?

Biela záclona je čistá záclona. Bielosť záclony nie je iba o estetickej stránke. Biela záclona je záclona dokonale zbavená drobného prachu, čo v súvislosti s množstvom ľudí trpiacich alergiou nie je zanedbateľný problém.

Prvý krok k udržaniu bielych záclon je potrebné spraviť pri ich zakúpení. Pri kúpe záclon si všímajte značky, ktoré vám ukazujú ako vyprať záclony. Pri záclonách predávaných v baleniach napr. v obchodoch ktoré nie sú výhradne špecializované na predaj bytového textilu alebo pri záclonách predávaných v e-shopoch.

Kľúčovým pre zachovanie bielosti záclon je pravidelné čistenie záclon. Dajte si námahu a zveste a vyprášte vaše biele záclony každý mesiac. Každé dva mesiace alebo aspoň štyri krát do roka záclony operte. Čím dôslednejšie budete pri pravidelnom praní postupovať, tým belšie vaše záclony budú.

Podľa návodu na udržiavanie, zvoľte postup, ktorým záclony vyčistíte. Záclonu opäť dôkladne zbavte prachu, následne ak vám to čas a priestor dovolia, nechajte záclony namočené cez noc. Pre pranie záclon používajte špeciálny bieliaci prostriedok na záclony a používajte maximálnu povolenú teplotu (ktorá je často iba 40°C).

Prevencia je vždy ako riešenie následkov, venujte čas svojim bytovým textíliám a on vám to vrátia. Dobre udržovaná záclona vytvorí zdravý a útulný domov pre vás a vašu rodinu.

Vitajte v raji kobercov
Zaoberáme sa maloobchodným a veľkoobchodným predajom kusových a metrážnych kobercov. Sme priamym distribútorom a nakupujeme priamo u výrobcov, preto je pre nás samozrejmosťou najširší výber za trvalo nízke ceny. Sme radi, že ste navštívili našu stránku a veríme, že po zhliadnutí si nájdete to čo hľadáte. :-)
Naše bestsellery
Kvalitné koberce za najvyhodnejšie ceny