Heuréka

Ako oživiť spálňu - 5 tipov - NajKoberce.sk

Vaša spálňa vám príde fádna a chcete jej dodať trochu farby a energie? Cítite že potrebujete zmenu ale nechcete sa púšťať do väčšej investície? Nazbierali sme pre vás inšpirácie na to, ako oživiť spálňu pomocou drobných zmien.

1.Vymaľujte
Najväčšou plochou na ktorú sa dívate v spálni sú steny, preto vás určite neprekvapí, že prvým tipom bude aby ste vymaľovali. Ak sa aj rozhodnete vymaľovať steny na bielo, nanovo vymaľované steny dodávajú miestnosti čistý a svieži vzhľad.

2. Podlahy
Druhým tipom , ktorý sme si pre vás pripravili je, zamerať vašu pozornosť na podlahy. Prebrúste parkety, vymeňte linoleum alebo siahnite po ese medzi spálňovými podlahami - koberci.Málo vecí spraví váš deň krajším tak lacno a ľahko ako vhodne zvolený koberec. Koberec zjemní ranný šok zo vstávania,  keď najskôr položíte nohu na mäkký a teplý koberec a až potom vykročíte do rána.Vyberte si veselý, farebný koberec vo výraznej farbe (ak potrebujete ráno dobiť energiu), jemný pastelový koberec (ak milujete pozvoľné ranné prebúdzanie) alebo tradičný vintage koberec s jemným vzorom(ak sa chcete pri vstávaní cítiť ako u babičky na prázdninách).Nebojte sa zvoliť ani celoplošný koberec, ak si ho nejaká izba v byte žiada je to spálňa- útulné miesto pre vaše sny a relax.

3. Závesy
Zveste čipkované záclony po babke a vyberte výrazné záclony akcentovej farby ak sa vám zdá izba fádna, siahnite po jemných pastelových závesoch ak ste sa rozhodli pre výraznú farbu na stenách či kobercoch. Možnosti sú dnes takmer neobmedzené, jediné čo by vás pri výbere záclon malo limitovať je to, čo sa už v izbe nachádza. Lebo aj veľa dobrých vecí môže vytvoriť disharmóniu, čo pre vás pred spaním rozhodne nie je dobré.

4. DIY
Vyhrňte si rukávy a pustite sa do práce. Mnoho krát celkovému dojmu z miestnosti pomôže malá úprava toho, čo už v byte máte. Omrzel vás pohľad na masívny smrekový nábytok? Za pár korún môžete mať z neho nábytok neutrálny, biely alebo štýlový akcentový kúsok. Rovnako môžete na dokonale štýlový kúsok premeniť kreslo po babičke alebo lampu, ktorá už susedom neslúžila. Budete in, ekonomickí a ekologickí zároveň.

5. Zaplavte posteľ vankúšmi
Oživte svoju posteľ záplavou vankúšov. Experimentujte s tvarmi, vzormi a materiálmi. Na tomto tipe sa môžete naozaj odviazať, keďže je finančne nenákladný a ľahko ho premeníte. Vankúše môžete prispôsobovať aj sezóne alebo vašej nálade či povlečeniu, ktoré práve máte.


Či už sa rozhodnete siahnuť po jednom, dvoch alebo rovno všetkých piatich tipoch pre oživenie vašej spálne pamätajte, že spálňa musí byť najmä útulným miestom pre oddych všetkých jej obyvateľov až v druhom rade je priestorom pre realizovanie inšpirácii „zo žurnálov“. Zvoľte účelné a pohodlné riešenia a vytvorte si harmonický priestor pre vaše sny (a to nie len počas spánku).

Vitajte v raji kobercov
Zaoberáme sa maloobchodným a veľkoobchodným predajom kusových a metrážnych kobercov. Sme priamym distribútorom a nakupujeme priamo u výrobcov, preto je pre nás samozrejmosťou najširší výber za trvalo nízke ceny. Sme radi, že ste navštívili našu stránku a veríme, že po zhliadnutí si nájdete to čo hľadáte. :-)
Naše bestsellery
Kvalitné koberce za najvyhodnejšie ceny